Deklaracja dostępności
Wstęp
Stowarzyszenie LGD Dolina Samy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://dolinasamy.pl/.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji dostępności: 2024-07-12
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Krystyna Kwiatkowska, biuro@dolinasamy.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 690 434 424. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Samy mieści się w budynku zlokalizowanym przy ulicy Szamotulskiej 7 w Cerekwicy (kod pocztowy 62-090). Budynek jest wykorzystywany przez kilka podmiotów - od frontu znajdują się kolejno: lokal usługowy, punkt apteczny oraz klub sołecki. Od strony podwórza (tył budynku) znajduje się biuro Stowarzyszenia, wejście do sali klubu sołeckiego oraz zejście do piwnicy. Z obu stron znajdują się bezpłatne parkingi, umożliwiające zaparkowanie do kilkunastu metrów od wejścia. Przed ciągiem schodów prowadzących do biura Stowarzyszenia, umieszczono przycisk przywołujący pracownika. Schody prowadzące bezpośrednio do biura, zostały oznaczone taśmą antypoślizgową w kontrastującym kolorze. Budynek jest parterowy, jednak z obu stron prowadzą do niego schody. Z przodu budynku poza schodami jest dodatkowo podjazd umożliwiający dostanie się do budynku osobom poruszającym się na wózku. Do pomieszczeń z tyłu budynku - do biura jak i do sali prowadzą wyłącznie schody. Lokalizacja klubu sołeckiego, do którego prowadzi wejście od frontu jak i od podwórza, pozwala na dostanie się do budynku osób poruszających się na wózku. Istnieje możliwość wjazdu od frontu, przejechania krótkim korytarzem do sali klubu, a następnie przez wyjście z sali przejechanie do wejścia do biura Stowarzyszenia. Po drodze nie występują żadne wysokie progi. Żadne z drzwi w budynku się otwierają się automatycznie. Budynek nie posiada toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście do biura Stowarzyszenia prowadzi przez przeszklone w połowie drzwi, które otwierane są manualnie. Drzwi są dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz. Bezpośrednio za drzwiami znajduje się kilkumetrowy korytarz, który prowadzi bezpośrednio do głównej części biura, która jest otwartą przestrzenią. W głównej części biura pracują dwie osoby - Specjalistka ds. funduszy oraz Specjalistka ds. informacji i promocji. Po lewej stronie biura znajduje się odgrodzona szybami sala spotkaniowa. Z głównej części jest bezpośredni dostęp do pokoju Kierownika biura. Dostęp do pokoju Kierownika biura jest przez drzwi otwierane do środka pokoju.
Budynek nie jest wyposażony w oznaczenia w alfabecie Brajla ani oznaczenia kontrastowe lub w druku powiększonym. W budynku nie ma zamontowanych pętli indukcyjnych. Do budynku można wejść z psem asystującym. Personel Stowarzyszenia, w razie potrzeby wskaże zaciszne miejsce odpoczynku dla psa oraz zapewni dostęp do świeżej wody. Otoczenie budynku pozwala także na załatwienie potrzeb fizjologicznych psa. Przestrzeń w biurze pozwala na swobodne obracanie się na wózku. W razie potrzeby, meble w sali szkoleniowej mogą zostać przestawione przez personel, aby zapewnić dodatkowe miejsce.
Na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami, Stowarzyszenie zapewnia komunikację w formie uzgodnionej z osobą o specjalnych potrzebach. W ramach dodatkowych działań mających na celu zapewnienie dostępności, istnieje możliwość:
-zaangażowania przez biuro tłumacza języka migowego (po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby przez klienta i ustaleniu terminu spotkania);
-przeprowadzenia rozmowy/ doradztwa w formie telefonicznej lub on-line;
-ustalenia miejsca załatwienia sprawy poza siedzibą Stowarzyszenia np. w szczególnych przypadkach w miejscu zamieszkania lub innej lokalizacji na terenie działania LGD;
Jeżeli jesteś osobą lub opiekunem osoby, która wymaga innych niż opisano powyżej działań mających na celu zapewnienie dostępności zgłoś ten fakt telefonicznie pod numerem 690 434 424 lub mailowo biuro@dolinasamy.pl. Dołożymy wszelkich starań, aby umożliwić Ci pełne skorzystanie z naszych usług.
Data sporządzenia deklaracji: 2024-07-12
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji deklaracji: 2024-07-12
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Samy.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247
Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848